Güne Nasıl Başlamalıyız ?

81e73fb7f7d93e7228b741ea7db1391a

Günler birbirini kovalıyor. Biri bitiyor biri başlıyor. Anlayamadığımız çoğu şey, düzeltemediğimiz yada istemediğimiz şekilde ilerleyen çoğu şeyle beraber günlerde geçiyor. Bu yüzden bazı sabahlar uyanmak istemeyebilir, motivasyonunuzu düşük hissedebilirsiniz. Ya da belki herşey yolundayken bile bir tık daha huzurlu uyanma ihtiyacınız olabilir. Bu yazım onlara gelsin.

Yeni gününüzü siz karşılayın, ona ‘merhaba’ deyin.c3e406acde23e289b665cfea4a599dcc

Uyandığınız yeni bir gün için Allah’ a şükredin. Bu size sahip olduğunuz güzellikleri hatırlatacak ve sizi negatifliklerden uzaklaştıracaktır.

Alarm kurun, ve kendinizi ilk alarmla beraber kalkmaya tabii tutun. Ve kalktığınızda yüzünüzde gülümseme olmasına dikkat edin. Alarmı erteleme fikrini zihninizden atın. Esneyin, gerinin ve kendinize düşünmek için 2-3 dakika verin. Bu sizin güne enerjik başlamanıza vesile olacaktır.

Kahvaltı yapın. Uykunuzdan yarım saat feragat edip, kendinize güzel bir kahvaltı hazırlayın. Unutmayın, güzel bir kahvaltı güne en iyi şekilde başlama yollarından biridir.b763e330bc45f26bceb5fd086bc85a83

Limonlu su için. Limonun faydaları hakkında bir limonsever olarak detaylı bir yazı yazacağım ama şimdilik şunu söyleyebilirim. Hem kilo vermek hem sağlığınıza zarar vermeyen kolay ve çokta tatsız olmayan bir yolla kilo verme amacı güdüyorsanız limonlu ılık su için atta üşenmezseniz içine birazda bal ekleyin. Güne kafeinle başlama geleneğine bir son verin bu yararlı ve sindirim sisteminizi harekete geçirecek karışımdan faydalanın.e27774bed32abd8d055129a97bc5b340.jpg

Yatağınızın yanında yada masanızın üzerinde sizi etkileyen, motive edici, huzurlandırıcı yazılarınız olsun ve onları okuyun.

Pencerenizi açın, temiz hava içeri girsin. Yeni gününüzün farkına varın !

İyi şeyler düşünün , iyi şeyler olsun !

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s