Kendimizi Motive Edelim :)

Kışın son ayına geldik. Sizlere bu şubat günlerinde kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacağını düşündüğümüz sizleri motive edecek tüyolarımızı paylaşmak istiyoruz.

  • Hayal Kurun ! b6a16709a2f76650282818a4757f3e79.jpg

Hayal kurun, hayal kurmaktan korkmayın. Güzel şeyler hayal edin güzel şeyler sizi bulsun. Burada sevdiğim bir sözüde eklemek istiyorum ‘Aklınıza gelen güzel şeyleri dillendirin. Bakarsınız yol olur, niyet olur, hallolur..’.

  • Hobi Edinin !

2fe31a596a792378b47c3584200cb5fe

Boş vakitlerinizi değerlendirmek için en güzel yollardan biri olarak hobi edinmeyi önerebiliriz. Hobilerimize vakit ayırmak zihnimizin boşalmasına da fayda sağlar. İnternetten ufak bir araştırmayla hızlıca kendimize uygun hobi yada hobiler edinebiliriz.

 

 

 

  • Seyahat Edin ! 

a7e7e4a163ac5ffda86d7366195556e4

Yeni yerler görmek yeni insanlarla yeni kültürlerle tanışmak size iyi gelecektir. Ama tabi ki seyahatiniz çok uzak yerlere olmak zorunda değil. Oturduğunuz şehirdede birsürü bilmediğiniz sokaklarla caddelerle tanışabilirsiniz. Evinizden çıkın yanınıza da sevdiğiniz bir arkadaşınızı alın ve ayaklarınızın sizi götürdüğü yere doğru kendi seyahatinize başlayın.

 

 

  • Televizyonu Terkedin !

Güzelim vaktinizi televizyonla heba etmeyin. Emin olun ekstra birşey öğrenmeyecek kendinize bir fayda sağlamayacaksınız. Aynı proglamlar, aynı olay serilerini içeren diziler vs. Bırakın televizyon olduğu yerde kalsın, siz kendi hayatınızı yaşayın !

 

  • İlişkilerinizi Değerlendirin !

3197a7667281c6dc5c2e19f5be3c098b.jpg

Arkadaşlarınız, dostlarınız, yada erkek arkadaşınız olabilir. Değerlendirin ! ilişkilerinize katkı sağlayacak aranızdaki bağı güçlendirecek fikirler planlar üretin.  Kendinizi değerlendirin, bu anlamda yeterliliğinizi değerlendirin. Elbet kendinizde de değiştirebileceğiniz ufak tefen pürüzler olabilir. Farkına varın. İlişkilerinizde ki verim sizleri de günlük hayatta daha pozitif ve motivasyonu her anlamda daha çok bir birey haline getirecektir.

 

 

  • Düzenli Olun !

0a1b0c6a34ffb52bfb6270fff48ad876

Düzenli ve programlı olun. İlle de uzun vadeli program yapmak şart değil. Programlarınız size özel sizin başarabileceğiniz ölçütlerde olsun. İlle de ütopik fikirler ve amaçlara odaklanmamıza lüzum yok. Kendinize ufak hedefler, amaçlar, planlar bulun. Bu ufak amaçlarımızı gerçekleştirmek bizim uzun vadede geniş çaplı plan ve amaçlarımızı gerçekleştirmek adına bizi şevklendirmiş olacaktır.

 

 

  • Dertleşin !

cdb54e736fd534eab89170360bae282bDertleşin, konuşun. Bunları yapmak sizi korkutmasın. Dertlerimle insanları boğarım diye düşünmeyin. Eğer gerçek dostlara sahipseniz zaten dertlerinden sıkılmak yerine ortak olmak ve çözüm aramak için çabalarlar. Konuşun, içinizi dökün. Sır küpü olmak yada sorunlarınızı kimseyle paylaşmak emin olun sade ve sadece sorunlarınızı daha da içinden çıkamaz bir hale getirecektir. Dertleşmek özelliklede bir bayanın en iyi motivasyon metodudur desek fazla iddaalı olmaz sanırım.

  • Yalnız Kalın !

Arkadaşlarınızla vakit geçirdiğiniz kadar yalnız da vakit geçirmeye özen gösterin. Kendinizle başbaşa kalın, kendinizle konuşun, kendinizi dinleyin, kendinizi değerlendirin. Kendinizi sevin, bu başkalarının da sizi sevmesini sağlayacaktır. Benliğinizin farkında olun ve kendiniz için birşeyler yapın.

 

  • Süslenin !

e3a0e63d80441a5c20a0ca88c58855ceGüzelliğinizin farkına varın. Gerek evde gerek dışarı çıkarken gerekli ölçüde bakımlı olun. Bakımlı ve güzel görünümlü olmak sizin kendinize olan güveninizi arttıracaktır. Ve kendine güvenen birininde yapamıycağı birşey yoktur. Alışveriş yapın, yeni makyaj malzemeleri alın, yeni makyaj tüyoları ve teknikleri deneyin yada en basiti evde yapılabilir doğal bir kürle cildinize ihtiyacı olan bakımı yapın. Emin olun tüm bunlar sizi oldukça mutlu edecektir.

  • Not Alın !

Yeni şeyler okuyun, izleyin, araştırın. Aklınızda kalan güzel kısımları bir deftere not alın. Güzel sözler, güzel yazılar bulun. Bunlar her zaman dönüp tekrar bakmak, okumak istiyceğiniz türden olsun. Kendinize okuduğunuz, izlediğiniz şeylerden alıntıladığınız bir derleme yapın ve hatta kendi cümlelerinizi de ekleyin, emin olun çok faydasını göreceksiniz.

 

Yazımız umarım faydalı olmuştur. Kendinizin farkında olun ! Kendinizi sevin ! Kendinizi sorgulayın ve en önemlisi geliştirin! 🙂 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s